Tło Hero

Aktualności

Aktualności i wydarzenia, Szkolenia i kursy

Dotacje – SZKOLENIE DLA DYREKTORÓW

14 września 2019, Autor: CKD Edukacja

Zmiany w przekazywaniu i rozliczaniu dotacji podmiotowej w systemie oświaty w 2019 r. oraz zasady pozyskania środków finansowych z rezerwy oświatowej.

11 października 2019 roku, Radom

Dotowanie jednostek oświatowych prowadzonych przez podmioty inne niż JST to zadanie, które często jest zmartwieniem samorządowych służb finansowych. W roku 2019 mamy do czynienia z istotnymi zmianami w zasadach przekazywania tych dotacji oraz ich rozliczania:

  1. odrębne rozliczenie części dotacji przekazanej na organizację kształcenia specjalnego;
  2. nowe zasady ustalania limitu wykorzystania dotacji na pokrycie wynagrodzeń;
  3. aktualizacja dotacji z mocy przepisów przejściowych – ze względu na szczególny przypadek, jakim jest zwiększenie subwencji oświatowej w trakcie roku budżetowego 2019

Zapraszamy Państwa, pracowników JST prowadzących zadania oświatowe w tym dotowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez podmioty inne niż JST oraz wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania do udziału szkoleniu, w czasie którego otrzymają Państwo nie tylko rzetelną wiedzę i materiały szkoleniowe wraz ze wzorami niezbędnych dokumentów, ale także możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania, rozwiania ewentualnych wątpliwości.

PLAN SZKOLENIA