OPIEKUN MEDYCZNY symbol cyfrowy zawodu: 532102
Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w zakresie wyodrębnionej w tym zawodzie kwalifikacji Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej. (MED..03)
KKZ – szansa dla osób bez wykształcenia średniego, które chcą uzyskać uprawnienia do pracy w zawodzie Opiekun medyczny.
ADRESACI:
CKD EDUKACJA organizuje BEZPŁATNE praktyki zawodowe w podmiotach zapewniających rzeczywiste warunki pracy właściwe dla zawodu Opiekun medyczny.
CYKL KSZTAŁCENIA:
1 rok (2 semestry)
DOKUMENTY I KWALIFIKACJE:
1. Absolwent kwalifikacyjnego kursu zawodowego po ukończeniu kursu uzyska zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego.
2. Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy przystąpi i zda egzamin zawodowy w zakresie danej kwalifikacji otrzymuje certyfikat kwalifikacji w zawodowej.
3. Dyplom zawodowy będzie mogła otrzymać osoba, która posiada wykształcenie średnie i certyfikat kwalifikacji zawodowej.
UMIEJĘTNOŚCI:
Absolwent kwalifikacyjnego kursu zawodowego będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MED.03. Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej:
ZATRUDNIENIE:
Opiekun medyczny znajdzie zatrudnienie we wszystkich jednostkach organizacyjnych, które realizują świadczenia zdrowotne i usługi opiekuńcze na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych i niesamodzielnych (min. szpitale, DPS, hospicja, ośrodki pomocy społecznej i inne), jak również w ramach własnej działalności gospodarczej.
Kwalifikacyjne kursy zawodowe to nowa forma kształcenia i sposób na:
Ukończenie Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego umożliwia:
WARTO PRZECZYTAĆ:
Opiekun medyczny to osoba kompetentna, profesjonalnie przygotowana do pomagania i świadczenia usług osobie chorej i niesamodzielnej. Zawód opiekuna medycznego należy do najbardziej poszukiwanych, tak w Polsce, jak i w Europie. Opiekun medyczny należy do grupy zawodów deficytowych, czego dowodzą badania prowadzone przez urzędy pracy. (…) Obserwuje się także systematycznie wzrastającą liczbę ofert na rynku pracy zarówno krajowym, jak i zagranicznym, pochodzących m.in. od agencji zatrudnienia z Niemiec czy krajów skandynawskich. (ORE)
WARTO SPRAWDZIĆ: