Tło Hero

Aktualności

Aktualności i wydarzenia

13-14 września 2023r – IX Konferencja oświatowa

30 sierpnia 2023, Autor: Redaktor2
NOWY ROK SZKOLNY – wyzwania, zadania, inspiracje
IX KONFERENCJA OŚWIATOWA
dla dyrektorów, wicedyrektorów i kadry zarządzającej szkół i placówek oświatowych
Przed nami nowy rok szkolny i związane z nim wyzwania oraz zadania. Warto na chwilę zatrzymać się i zastanowić z czym wchodzimy w ten kolejny rok, co będzie szczególnie istotne, jakie zagadnienia wysuwają się na plan pierwszy. Dotychczas spotykaliśmy się na zakończenie roku szkolnego, ale tym razem ZAPRASZAMY do wspólnej refleksji nad kwestiami, które będą miały wpływ na codzienne funkcjonowanie szkół. Spotkanie będzie okazją do rozmów na temat efektywnych strategii, które umożliwią przekształcenie wyzwań i nowych zadań w praktyczne działania na poziomie szkoły i placówki oświatowej

Nowy rok szkolny – wyzwania, zadania, inspiracje
W ramach konferencji proponujemy Państwu tematykę uwzględniającą nie tylko kwestie praktyczne związane z zadaniami jakie stoją przed dyrektorami, ale także inspirującą do podejmowania nowych wyzwań i pokazującą obszary, które warto wziąć pod uwagę planując pracę na kolejne miesiące.

Ważnym elementem konferencji będzie spotkanie z dr. Maciejem Dębskim z FUNDACJI DBAM O MÓJ Z@SIĘG, który min. opowie o kondycji psychofizycznej w jakiej znajdują się nasi uczniowie
Porozmawiamy o tym, jak radzić sobie z coraz większą różnorodnością widoczną w szkołach, w jaki sposób ją oswajać i pokazywać jej potencjał, jak się komunikować z szacunkiem do drugiego człowieka, jak uczyć tolerancji w obecnej rzeczywistości.
Pokażemy, jak nowości związane z technologią, a szczególnie z wykorzystywaniem przez uczniów narzędzi takich jak ChatGPT, traktować jak wyzwanie, które niesie ze sobą nowe możliwości, a nie jedynie zagrożenia.
Skupimy się na najbardziej aktualnych zmianach w prawie pracy. Do ostatniego momentu będzie je dla Państwa zbierał i opracowywał prawnik ogólnopolskiego związku zawodowego działającego w sektorze edukacji.
Szczególną uwagę zwrócimy na organizację wewnątrzszkolnego oceniania w szkole w aspekcie wykonania zalecenia kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024. Przez podstawy prawne oceniania szkolnego i wynikające z nich zapisy jakie powinny znaleźć się w statucie szkoły, by nie były naruszane prawa ucznia, przeprowadzi nas pani Liliana Zientecka.
Nie zbraknie także przykładowych rozwiązań, inspiracji i materiałów do zastosowania w praktyce.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

TERMIN: 13-14 września 2023 roku (środa – czwartek)
LOKALIZACJA: Pałac Domaniowski, Konary 8, 26-432 Wieniawa
ZAPISY: Formularz zgłoszeniowy – do pobrania TUTAJ
REGULAMIN KONFERENCJI: do pobrania TUTAJ
PROGRAM KONFERENCJI oraz szczegółowe informacje TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które pomoże Państwu przygotować się do nowego roku szkolnego z entuzjazmem i profesjonalizmem.