INNOWACYJNY I TWÓRCZY NAUCZYCIEL POLONIJNY Projekt skierowany jest do dla nauczycieli polskich szkół na Litwie, Ukrainie i w Argentynie, ma na celu rozwój kompetencji proinnowacyjnych. Projekt dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. |
Program szkoleń zakłada wsparcie nauczycieli w prowadzeniu działań edukacyjnych i kulturalnych w społecznościach polonijnych, co przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia oraz promowania innowacyjnych metod nauczania. Projekt promuje różnorodne formy realizacji, dostosowane do potrzeb danej grupy odbiorców, jak i specyfiki danego kraju. Szkolenia obejmują zajęcia stacjonarne, jak i on-line. Grupę docelową projektu, stanowi 30 nauczycieli z Litwy, Ukrainy i Argentyny. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli języka polskiego oraz historii, zaangażowanych w edukację i działalność kulturalną w społecznościach polonijnych. Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Projektów Innowacyjnych, we współpracy z Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Edukacja” (CDN „Edukacja”): CDN „Edukacja” posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem ewidencyjnym: 2.14/00051/2022 oraz akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty. CDN „Edukacja” będzie odpowiedzialne za merytoryczne wsparcie programu szkoleń oraz zapewnienie wysokiej jakości realizowanych działań. Zajęcia stacjonarne będą realizowane w siedzibie CDN „Edukacja” w Radomiu.
W dniach 15-17 listopada 2024 będziemy gościć w Radomiu grupę nauczycieli języka polskiego i historii z Ukrainy i Litwy, którzy działają w środowiskach polonijnych i pragną podnieść jakość edukacji poprzez wdrażanie nowoczesnych metod nauczania. Program szkoleniowy, który zrealizują eksperci CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI EDUKACJA, obejmuje szeroki zakres tematyczny – od wykładu inauguracyjnego na temat znaczenia innowacji w edukacji, poprzez przegląd nowoczesnych teorii edukacyjnych, po interaktywne warsztaty dotyczące tworzenia programów nauczania z wykorzystaniem technologii.
W ramach zajęć uczestnicy będą uczyć się projektowania kreatywnych, interaktywnych lekcji oraz poznają techniki budowania kultury innowacyjnej w szkołach, by inspirować uczniów i inne osoby w środowisku edukacyjnym do otwartości na nowe rozwiązania. Szkolenie szczególny nacisk kładzie na praktyczne ćwiczenia w zakresie stosowania narzędzi cyfrowych.