Tło Hero

Aktualności

Aktualności i wydarzenia

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych?

18 sierpnia 2023, Autor: CKD Edukacja

Analizowanie zmian w prawie oświatowym, nowych rozporządzeń i zaleceń to codzienność każdego dyrektora. Przy wielu innych zadaniach, trudno jest wyłapać wszystkie korekty i na bieżąco wprowadzać je do szkolnej praktyki. Dzięki szkoleniom organizowanym przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Edukacja” można nie tylko poznać nowe przepisy prawne, ale także ich interpretację, pozwalającą na odpowiednie ich wdrożenie.

Zapraszamy na szkolenia, podczas których prowadzący je eksperci omawiają obowiązujące, aktualne przepisy prawa oświatowego, a także pokazują, jak je stosować, by organizacja pracy szkoły była optymalna.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na tego typu szkolenia? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

MATERIAŁY OPRACOWANE PRZEZ SPECJALISTÓW
Szkolenie dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych musi być odpowiednio przygotowane i prowadzone przez ekspertów w danej dziedzinie, m.in. przez osoby, które są specjalistami w obszarze prawa oświatowego. Uczestnicząc w proponowanych przez nas formach doskonalenia, organizowanych zarówno w formule online, jak i stacjonarnej, mają Państwo gwarancję otrzymania rzetelnej, sprawdzonej i jak najbardziej aktualnej wiedzy z różnych zakresów tematycznych związanych z funkcjonowaniem szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
Co więcej, nie będą to jedynie przepisy, które można po prostu przeczytać w rozporządzeniach bądź innych dokumentach, a opracowane zagadnienia poparte przykładami i dobrymi praktykami. Szkolenia tego typu to interesująca opcja dla dyrektorów zarówno publicznych, jak i prywatnych szkół i przedszkoli, która pozwala na bieżąco zapoznawać się z nowelizowanymi przepisami i innymi zmianami wprowadzanymi w oświacie.

SZKOLENIA DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ – ONLINE I STACJONARNIE
Obecnie bardzo wiele kursów i szkoleń jest organizowanych w formie online, co niewątpliwe ma swoje zalety, w szczególności pod względem oszczędności czasu. Dodatkowym atutem jest dowolne, indywidualnie dopasowane miejsce uczestnictwa, co poprawia koncentrację i pozwala na lepsze przyswojenie wiedzy. Uczestnicy naszych szkoleń cenią je także ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącym, nie tylko za pośrednictwem czatu, ale także w wersji głosowej, co umożliwia zadawanie bardziej szczegółowych pytań.
Oczywiście można również wybrać szkolenie dla dyrektorów szkół i przedszkoli organizowane w formule stacjonarnej. Ich atutem jest nie tylko spotkanie z prowadzącym je ekspertem, ale także możliwość wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy uczestnikami, poznania sprawdzonych rozwiązań i wskazówek wynikających z praktyki innych dyrektorów.
Wybór formy na pewno jest kolejną ogromną zaletą tego typu kursów, ponieważ można je dopasować do własnych potrzeb i wymagań.

RÓŻNORODNOŚĆ SZKOLEŃ DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ
Na uwagę zasługuje również szeroka gama kursów i szkoleń, która pozwala na wybór tematu dostosowanego do zainteresowań, umiejętności, które chce się doskonalić lub nowych kompetencji, które chce się zdobyć.
Centrum Kształcenia Dorosłych EDUKACJA organizuje szkolenia i kursy o zróżnicowanej tematyce, w zależności od aktualnych potrzeb szkół i placówek oświatowych. Proponujemy bogatą ofertę szkoleniową: kursy, warsztaty, szkolenia rad pedagogicznych, szkolenia dla kadry zarządzającej oświatą, konferencje, zawierającą aktualne treści szkoleniowe, wynikające z najnowszych zmian przepisów prawa, współczesnych badań oraz praktyki.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dostosowaną do potrzeb: dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, specjalistów, a także pracowników jednostek samorządu terytorialnego (JST) oraz innych organów prowadzących szkoły, przedszkola i placówki oświatowe Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i z przyjemnością zorganizujemy każde szkolenie, online, stacjonarne czy też wyjazdowe, na wskazany przez Państwa temat.