Tło Hero

Baza dydaktyczna

Priorytetem jest dla nas tworzenie profesjonalnego zaplecza dydaktycznego, które umożliwia nam odpowiedzialne kształcenie w zawodach medycznych i usługowych, w których ogromne znaczenie mają zajęcia praktyczne. Do dyspozycji słuchaczy i uczniów oddajemy profesjonalnie wyposażone pracownie. Wszystkie wyposażone są zgodnie z obowiązującymi standardami w zakresie kształcenia na kierunkach: Asystentka stomatologiczna, Higienistka stomatologiczna, Technik masażysta, Technik usług kosmetycznych, jak również prowadzenia szkoleń, seminariów, warsztatów dla ratowników medycznych. Pracownie wyposażone są w nowy, profesjonalny sprzęt, aparaturę i specjalistyczne narzędzia pracy.

Centrum Kształcenia Dorosłych „EDUKACJA” posiada bazę dydaktyczną, której wyposażenie zapewnia rozwój umiejętności praktycznych oraz wysoki poziom przygotowania słuchaczy zarówno do egzaminów, jak i późniejszej pracy wybranym zawodzie.
Centrum Kształcenia Dorosłych „EDUKACJA” zapewniając wysoki standard wyposażenia i przygotowania pracowni jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym upoważnionym do organizowania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach, w których prowadzi kształcenie na poziomie szkoły policealnej. Dzięki temu nasi Słuchacze mogą czuć się bezpiecznie i nie muszą zdawać egzaminów zawodowych w innych szkołach.
Zajęcia w Szkole policealnej, na wybranych kierunkach medycznych, odbywają się w takich pracowniach jak:

PRACOWNIA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
Na profesjonalne wyposażenie składają się między innymi: fantomy osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia, defibrylator manualny z aparatem EKG, laryngoskop z kompletem łyżek, worek samorozprężalny z maską i rezerwuarem tlenu, butla tlenowa z reduktorem i przewodami, laryngoskop z kompletem łyżek i wiele innych niezbędnych urządzeń i akcesoriów.

PRACOWNIA PROFILAKTYKI STOMATOLOGICZNEJ
Do dyspozycji słuchaczy oddajemy w pełni wyposażoną pracownię z unitami stomatologicznymi i autoklawem, a także, między innymi: modele anatomiczne szczęki i żuchwy, lampy do utwardzania wypełnień, sterylizator kulkowy, piaskarkę profilaktyczną i wiele innych przyrządów i narzędzi.

PRACOWNIA TECHNOLOGII POSTACI LEKÓW I ANALIZY CHEMICZNEJ
Zapewniamy stanowiska do sporządzania leków recepturowych i aptecznych oraz analizy i oceny jakości substancji leczniczych, surowców farmaceutycznych i produktów leczniczych, a także niezbędne urządzenia i akcesoria. Między innymi: dygestorium, mikser recepturowy z akcesoriami, wagi elektroniczne, kolby miarowe, pipety, cylindry, moździerze porcelanowe, parownice porcelanowe, spektrofotometr, pehametr, polarymetr i wiele innych.

PRACOWNIA KOSMETYCZNA
Zgodnie z wymaganiami pracownia wyposażona jest w fotele kosmetyczne, lampy lupy kosmetyczne, zestaw aparatury kosmetycznej do: nawilżania, galwanizacji, darsonwalizacji, ultradźwięków; lampy solus, jak również wszystkie potrzebne akcesoria do zabiegów manicure i pedicure.

PRACOWNIA DO MASAŻU
Komfortowe warunki do nauki masażu na wysokiej klasy stołach do masażu firmy HABYS. Zapewniamy zestaw klinów i wałków niezbędnych do poznawanych i ćwiczonych pozycji ułożeniowych oraz wszelkie potrzebne środki kosmetyczne. Posiadamy także profesjonalne krzesło do masażu, doskonałe do technik Work-Site. Idealnie sprawdza się podczas masażu kręgosłupa i pozostałych partii pleców.

W trosce o najwyższy poziom nauczania baza dydaktyczna szkoły jest stale uzupełniana i wzbogacana. Dzięki połączeniu profesjonalnej kadry dydaktycznej i specjalistycznej bazy dydaktycznej Centrum Kształcenia Dorosłych “EDUKACJA” gwarantuje wysoką jakość kształcenia w prowadzonej szkole policealnej o uprawnieniach szkoły publicznej: Niepublicznej Szkole Policealnej “Edukacja” w Radomiu