Tło Hero

23 października 2024r – Awans zawodowy i ocena pracy nauczyciela – Szkolenie on-line z Lilianą Zientecką

SZKOLENIE ON-LINE

Temat: AWANS ZAWODOWY I OCENA PRACY NAUCZYCIELA.
Krok po kroku – zadania dyrektora.

Termin: 23 października 2024 rok

Rok 2024 to kolejny rok wdrożenia wielu zmian w pragmatyce zawodowej nauczycieli.  Zapraszamy na szkolenie on-line, na którym wyjaśnione zostaną wszystkie zawiłości ścieżki awansu zawodowego nauczycieli.
Prowadząca spotkanie Pani Liliana Zientecka przedstawi, jak w nowym porządku prawnym dyrektor powinien przygotować się do sprawnego przeprowadzenia oceny pracy nauczyciela.

ADRESACI:
szkolenie on-line dla:
d
yrektorów, wicedyrektorów szkół publicznych i niepublicznych

wszystkich zainteresowanych

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA:
1. Uczestnik szkolenia zdobędzie uporządkowaną wiedzę z zakresu roli oceny pracy w awansie zawodowym nauczycieli z zastosowaniem przepisów nowych, starych i przejściowych.
2. Uczestnik szkolenia otrzyma szczegółowy instruktaż działania dyrektora wobec nauczyciela w awansie na stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego.
3. Uczestnik szkolenia otrzyma szczegółowy instruktaż postępowania w trybie oceny pracy nauczyciela.

METODA I FORMA PRACY:
1. Metoda asymilacji dotychczasowej wiedzy z nowymi przepisami prawa i zastosowaniem ich w praktyce.
2. Seminarium z elementami wykładu i prezentacji wzorów do zastosowania.

PLAN SZKOLENIA ON-LINE w dniu 23 października 2024 roku (środa)
1. Powiązanie awansu zawodowego z oceną pracy nauczyciela i warunkami zatrudnienia – instruktaż działania, wzory dokumentów.
2. Tryb działania dyrektora wobec nauczyciela początkującego – ocena z inicjatywy dyrektora.
3. Pierwsza i druga weryfikacja w awansie zawodowym nauczyciela początkującego – instruktaż działania dyrektora i wzory dokumentów.
4. Tryb działania dyrektora wobec nauczyciela kontraktowegoinstruktaż działania dyrektora i wzory dokumentów.
5. Tryb działania dyrektora wobec nauczyciela mianowanegoinstruktaż działania dyrektora i wzory dokumentów.
6. Repetytorium z przepisów prawa o ocenie pracy nauczyciela:
1) różne kategorie wszczęcia oceny pracy – wzory pism;
2) różne terminy dokonania oceny pracy nauczyciela instruktaż działania.
7. Analiza kryteriów oceny pracy nauczyciela – materiał pomocniczy dyrektora w punktowej ocenie spełniania kryteriów oceny.
8. Dokumentacja dyrektora w procesie oceny pracy nauczyciela:
1) wzory pism dyrektora do nauczyciela;
2) wzory pism w trybie zasięgania opinii o pracy nauczyciela;
3) wzór karty oceny pracy nauczyciela;
4) instruktaż do uzasadnienia oceny na podstawie punktacji.
9. Tryb zapoznania nauczyciela z projektem oceny pracy – instruktaż działania, wzory dokumentów.
10. Tryb rozpatrzenia odwołania nauczyciela od oceny pracy wystawionej przez dyrektora – instruktaż działania, wzory dokumentów.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
• Termin: 23 października 2024 roku (środa)
• Koszt*: 325 zł/osoba,
280 zł/ każda kolejna osoba z tej samej placówki
• Czas: 9.00 – 12.00 (w tym sesja „pytania i odpowiedzi”)
• Lokalizacja: spotkanie on-line,
LINK do spotkanie otrzymają Państwo w dniu poprzedzającym szkolenie.
Platforma: Microsoft Teams

ZAPISY:
Zgłoszenia udziału w spotkaniu on-line można dokonać: wysyłając wypełniony formularz rejestracyjny na adres: szkolenia@edukacja.radom.pl
Formularz rejestracyjny – POBIERZ

*CENA SZKOLENIA ZAWIERA:
organizację szkolenia;
uczestnictwo w spotkaniu on-line;
materiały szkoleniowe (w formie elektronicznej, przesłane na wskazany adres e-mail, w tym wzory dokumentów w formie edytowalnej);
• zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu, wydane przez placówkę doskonalenia nauczycieli posiadającą Akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty;
• czasowy dostęp uczestników do nagrania
ze spotkania, pod warunkiem, że jakość połączenia z Internetem będzie wystarczająca do zrealizowania nagrania, za co Organizator nie ponosi odpowiedzialności.

WYKŁADOWCA:
Spotkanie poprowadzi autorka programu szkolenia Liliana Zientecka – trenerka legitymująca się uprawnieniami do prowadzenia szkoleń dla dorosłych (Edukator MEN) z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej). Autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą.

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania. Na Państwa telefony czekamy pod numerem telefonu + 48 600 409 950, wiadomości e-mail prosimy wysyłać na adres: szkolenia@edukacja.radom.pl