SZKOLENIE ON-LINE
Temat: Standardy ochrony małoletnich w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – zadania organu prowadzącego, zadania dyrektora |
Zapraszamy na szkolenie, które stanowi kompendium wiedzy o podstawach prawnych regulujących ochronę małoletnich, zakresie i charakterze wypracowania standardów ochrony małoletnich w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także trybie formalnego przyjęcia tego dokumentu.
Zmiany w kodeksie rodzinnym wprowadzone w lipcu 2023 roku nałożyły, na organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, obowiązek wdrożenia standardów ochrony małoletnich. Ustawodawca ustalił okres 6 miesięcy na proces przygotowania i wdrożenia tych zasad w sposób sformalizowany w każdej jednostce oświatowej. To oznacza, że prace nad tym dokumentem powinny zostać wszczęte w lutym br. a najpóźniej 15 sierpnia 2024 roku muszą być formalnie przyjęte.
ADRESACI:
• Dyrektorzy i wicedyrektorzy publicznych i niepublicznych szkół oraz placówek oświatowych
• Nauczyciele i specjaliści zatrudnieni w publicznych i niepublicznych szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych
• Przedstawiciele organów prowadzących jednostki oświatowe
• wszyscy zainteresowani
KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
1. Uczestnik szkolenia pozna podstawy prawne ochrony małoletnich w Polsce.
2. Uczestnik szkolenia zdobędzie umiejętności w zakresie opracowania lokalnych standardów ochrony małoletnich.
3. Uczestnik szkolenia zostanie zmotywowany i przygotowany do procesu wdrożenia standardów ochrony małoletnich w swoim środowisku
PLAN SZKOLENIA ON-LINE w dniu 5 lutego 2024 roku (poniedziałek)
1. Ochrona małoletnich w polskim porządku prawnym – zadania systemu oświaty.
2. Odpowiedzialności organu prowadzącego i dyrektora jednostki oświatowej za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Sankcje za brak formalnego wdrożenia standardów ochrony małoletnich.
3. Procedury rozpoznawania zjawisk krzywdzenia dzieci w środowisku rodzinnym, w szkole, wśród rówieśników, a także w sieci – wzory procedur do zastosowania.
4. Procedury formalnego reagowania na rozpoznane zjawiska krzywdzenia małoletnich – wzory procedur do zastosowania.
5. Obowiązek systematycznego monitorowania i modyfikacji przyjętych standardów ochrony – wzory procedur do zastosowania.
6. Proces budowania polityki ochrony małoletnich w lokalnych strukturach systemu oświaty – instruktaż działania dla organu prowadzącego i dla dyrektora.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
• Termin: 5 lutego 2024 roku (poniedziałek)
• Koszt: 298 zł/osoba,
238 zł/ każda kolejna osoba z tej samej placówki
• Czas: 9.00 – 12.30 (w tym sesja „pytania i odpowiedzi”)
• Lokalizacja: spotkanie on-line,
LINK do spotkanie otrzymają Państwo w dniu poprzedzającym szkolenie.
Platforma: Microsoft Teams
ZAPISY:
Zgłoszenia udziału w spotkaniu on-line można dokonać: wysyłając wypełniony formularz rejestracyjny na adres: szkolenia@edukacja.radom.pl
POBIERZ FORMULARZ
CENA SZKOLENIA ZAWIERA:
WYKŁADOWCA:
Spotkanie poprowadzi autorka programu szkolenia Liliana Zientecka – trenerka legitymująca się uprawnieniami do prowadzenia szkoleń dla dorosłych (Edukator MEN) z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej). Autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą.
Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania. Na Państwa telefony czekamy pod numerem telefonu + 48 600 409 950, wiadomości e-mail prosimy wysyłać na adres: szkolenia@edukacja.radom.pl