Tło Hero

Szkoła Policealna – Rekrutacja zamknięta

Centrum Kształcenia Dorosłych „EDUKACJA” prowadziło szkołę policealną o uprawnieniach szkoły publicznej:

  • Niepubliczną Szkołę Policealną „Edukacja” w Radomiu

 

SZKOŁA POLICEALNA daje możliwość zdobycia wykształcenia lub jego uzupełnienia, dzięki czemu osoby dorosłe mają możliwość rozwijania swoich zdolności, wzbogacają wiedzę, udoskonalają kwalifikacje lub zdobywają nowy zawód.
W szkołach policealnych kształcimy w zawodach poszukiwanych na rynku krajowym i zagranicznym.
Nasza oferta kształcenia to oferta dynamiczna, starającą się podążać za potrzebami słuchaczy i pracodawców.

Rekrutacja do szkół policealnych prowadzona była w sposób ciągły.
UWAGA – obecnie nie prowadzimy naboru do Szkoły Policealnej.

Nowe grupy ruszały dwa razy w roku, we wrześniu i lutym. Wystarczyło tylko świadectwo ukończenia szkoły średniej.
Nie była wymagana matura.

Wybierz kierunek:

Asystentka stomatologiczna – osoba, która asystuje lekarzowi stomatologowi w działalności leczniczej, w gabinecie stomatologicznym i poradni stomatologicznej.

Higienistka stomatologiczna współpracuje bezpośrednio z lekarzem dentystą, w zakresie wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych, które wykonuje samodzielnie, na zlecenie i pod nadzorem lekarza dentysty.

Opiekun medyczny to osoba, która w sposób profesjonalny pomaga osobie chorej i niesamodzielnej, zaspokoić jej podstawowe potrzeby życiowe i bio-psycho-społeczne, a także rozpoznaje i rozwiązuje problemy opiekuńcze. Pomaga i asystuje personelowi medycznemu oraz współpracuje z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym.

Opiekunka dziecięca zajmuje się sprawowaniem fachowej opieki nad małymi dziećmi (najczęściej są to niemowlęta i dzieci do 3-4 roku życia). Zadaniem opiekunki jest przede wszystkim pilnowanie bezpieczeństwa dziecka oraz dbanie o jego potrzeby.

Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik usług kosmetycznych jest przygotowanie absolwenta do wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej, zdobniczej oraz zabiegów z zastosowaniem czynników fizykalnych. W puli oferowanych przez kosmetyczkę usług znajduje się również pakiet porad związanych z pielęgnacją i profilaktyką skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, stóp i ciała oraz upiększaniem (w tym także elementy wizażu i stylizacji) w warunkach domowych.

Masażysta to osoba, która wykonuje masaż leczniczy, sportowy, kosmetyczny zgodnie z wymogami wiedzy medycznej, w celu uzupełnienia zabiegów fizykalnych i usprawniających.
Technik masażysta – zawód regulowany, co oznacza, że zakres obowiązków i kwalifikacje ustala Ministerstwo Zdrowia.

Celem pracy technika sterylizacji medycznej jest zapewnienie odpowiedniej czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia.
Zgodnie z prognozami na przyszłe lata, w Polsce będzie utrzymywał się stały poziom zapotrzebowania na ten zawód.

INNE KIERUNKI

Dla kogo szkoła policealna?

 • Absolwenci szkół średnich – potrzebne jest świadectwo ukończenia szkoły, ale nie trzeba mieć zdanej matury
 • Alternatywa dla osób, które w czasie krótszym niż 5 lat studiów, chciałyby uzyskać kwalifikacje w wybranym zawodzie i zdobyć dodatkowe atuty na konkurencyjnym rynku pracy.
 • Studenci studiów dziennych, którzy w systemie weekendowym chcieliby ukończyć szkołę, która pomoże im zdobyć zawód poszukiwany na rynku pracy. Szkoła policealna daje możliwość połączenia nauki na uczelni, z zajęciami w szkole i praktyczną nauką zawodu.
 • Osoby, które już pracują w danym zawodzie – szkoła policealna daje szansę podniesienia kwalifikacji lub uzupełnienia wykształcenia.
 • Osoby nie do końca pewne, jaki zwód chciałyby wykonywać – u nas nauka na większości kierunków jest BEZPŁATNA – zastanawiając się nad swoją ścieżką kariery nie tracisz ani pieniędzy, ani czasu, a zyskujesz zawód poszukiwany na rynku pracy i pewność, czy wybór był trafny.
 • Osoby, które postanowiły zmienić swoje życie zawodowe i przekwalifikować się – u nas wiek nie gra roli. Można zdobyć nowy zawód w każdym momencie swojego życia. Szkoła policealna dla dorosłych doskonale wpisuje się w koncepcje nauki przez całe życie.
 • Osoby bezrobotne poszukujące możliwości zdobycia nowego zawodu, który pozwoli im wrócić na rynek pracy.
 • Osoby, które chcą rozwijać własne zainteresowania.

Dlaczego szkoła policealna:

 • Zajęcia odbywały się zazwyczaj w trybie weekendowym, dogodnym także dla słuchaczy, którzy już podjęli pracę.
 • W programie nauczania są przede wszystkim przedmioty powiązane z przyszłym zawodem. Nie poświęcasz czasu i energii na przyswajanie treści, które nie będą Ci potrzebne.
 • Szkoły policealne praktycznie uczą zawodu i dają nowe kwalifikacje.
 • W stosunkowo krótkim czasie (rok, dwa lata, max. dwa i pół roku) zdobywasz nowy zawód i możesz podjąć nowe wyzwania.
 • Zdobywając nowe kwalifikacje i umiejętności zwiększasz swoje szanse na zdobycie dobrej i atrakcyjnej pracy w Polsce, a także w innych krajach Unii Europejskiej.