Tło Hero

Dwudniowa konferencja oświatowa – 6-7 listopada 2024r – SZTUKA AKCEPTACJI W EDUKACJI

Dwudniowa konferencja oświatowa
SZTUKA AKCEPTACJI W EDUKACJI.
Dyrektor jako lider zmiany – budowanie szkolnej społeczności w oparciu o skuteczną komunikację, odkrywanie talentów i wspieranie różnorodności.

Miło nam niezmiernie, że nasze zaproszenie przyjęła
dr Katarzyna Kalinowska, I Zastępca Prezydenta Miasta Radomia.


ADRESACI KONFERENCJI:


Dyrektorzy, wicedyrektorzy, liderzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
Nasze spotkanie dedykowane jest wszystkim, którzy pragną pogłębić swoje kompetencje przywódcze oraz skutecznie budować wspierające i otwarte na różnorodność środowisko szkolne.
Konferencja dostarczy Państwu cennych narzędzi do rozwoju osobistego oraz wspierania współpracy w społeczności szkolnej, uwzględniając zarówno potrzeby nauczycieli, uczniów, jak i rodziców.

CELE KONFERENCJI:


• Rozwój kompetencji przywódczych i umiejętności zarządzania zespołem.
• Zbudowanie środowiska szkolnego sprzyjającego akceptacji i różnorodności.
• Wsparcie w budowaniu efektywnej komunikacji międzypokoleniowej.
• Wprowadzenie strategii opartej na mocnych stronach i talentach.
• Opracowanie działań antydyskryminacyjnych wspierających równość w szkole.

KLUCZOWE ZAGADNIENIA:


• 6.11.2024r (środa) – Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie odkrywaniu talentów Gallupa oraz budowaniu porozumienia międzypokoleniowego.
Seminaria poprowadzi Pani RENATA GUT – Trenerka zarządzania zasobami człowieka, popularyzatorka teorii Instytutu Gallupa.
Tematy dnia:
1. Dyrektor szkoły z pasją – kim jest lider?
Warsztat, który pomoże odkryć zasoby osobiste dyrektora, istotne w zarządzaniu sobą i zespołem.
Przyjrzymy się dyscyplinie zarządzania sobą, a także omówimy różnice między skutecznością a efektywnością oraz znaczenie budowania zespołów nauczycielskich.

2. Komunikacja międzypokoleniowa – zrozumienie różnych perspektyw.
Poznanie specyfiki pokoleń BB, X, Y, Z, ZALFA, ALFA, BETA oraz ich systemów wartości, stylów uczenia się i motywacji.
Dowiedzą się Państwo, jak efektywnie zarządzać międzypokoleniową współpracą.

3. Teoria Gallupa w zarzadzaniu zespołem
Odkrywanie mocnych stron nauczycieli i uczniów. Nauczymy się, jak skutecznie wykorzystywać talenty, by stworzyć zgrany, harmonijny zespół szkolny.

• 7.11.2024r (czwartek) – Drugi dzień konferencji poświęcimy tematyce transpłciowości w szkole.
Warsztaty poprowadzi dr n.med.
IZABELA JĄDEREK – psycholog, psychoterapeutka, specjalistka psychoseksuolog.
Tematy dnia: 
1. Transpłciowość w szkole
• Zrozumienie wyzwań, przed jakimi stoją uczniowie transpłciowi.
• Tworzenie bezpiecznego i akceptującego środowiska dla wszystkich uczniów.

Przygotowanie nauczycieli do rozmów na temat transpłciowości i ochrony uczniów przed dyskryminacją.
2. Działania, które można, warto i trzeba podjąć w szkole
• Wspieranie akceptacji i tolerancji wobec uczniów transpłciowych.
Wyniki przeprowadzonych badań, kwestie prawne i społeczne związane z transpłciowością w szkole.
• Współpraca z rodzicami, praca z dzieckiem i rówieśnikami.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:


TERMIN MIEJSCE KOSZT
6 listopada 2024r – środa
7 listopada 2024r – czwartek
Dworek Anna
Podgóra 23, 26-634 Gózd k. Radomia
• 970,00 zł/2 dni szkoleniowe.
140,00 zł/nocleg ze śniadaniem, w pokoju dwuosobowym.
• 200,00 zł/nocleg ze śniadaniem, w pokoju jednoosobowym.

PRELEGENTKI:


RENATA GUT
Trenerka technik zarządzania zasobami człowieka, popularyzatorka wiedzy o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego mózgu i pracy umysłu oraz adaptacji tej wiedzy w praktycznym zastosowaniu w edukacji i biznesie. Popularyzatorka teorii Instytutu Gallupa i modelu Clifton StrengthsFinder oraz modelu STANDOUT Marcusa Buckinghama. Ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest absolwentką VII Nitki EX MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie jako wykładowca prowadzi autorskie programy: przedmiot „Zarządzanie sobą” dla kierunków MBA oraz kurs „Odkryj swoje Talenty i mocne strony. Zarządzanie Sobą na Zielonej Ścieżce”. Współtworzyła program: Szkoła Trenerów Biznesu na ALK. Posiada dyplom studiów podyplomowych: „Psychologia w Biznesie” z WSB we Wrocławiu.
Uczyła się od największych światowych autorytetów w obszarach technik uczenia się, strategii myślenia i działania, NLP oraz kształtowania zmian i nawyków osobistych takich jak:
Tony Buzan, Jeannette Vos, Christina Hall, Georgi Łozanow, Carla Hannaford, Marek Szurawski, Brian Tracy.
Zainicjowała pracę zespołu trenerskiego i czasopisma „Podróż w Intelekt” promującego maksymę Petera Druckera: „Najpierw zarządzaj sobą, potem innymi i organizacją”. Ukształtowała i wprowadziła na polski rynek trenerski swój autorski program „Zarządzanie Sobą na Zielonej Ścieżce”. Diagnozuje dzieci, młodzież i dorosłych – inspirując innych do odkrywania swoich talentów i mocnych stron. Buduje w firmach zespoły w oparciu o współczesne trendy liderowania i zarządzania opartego na mocnych stronach członków zespołu. Jest współautorką książki „Zarządzanie sobą” (wyd. DIFIN, 2008), autorką książki „Cechy osobowe dyrektora szkoły a styl zarządzania” (wyd. CODN, 2009) autorką i wydawcą książek: „Zarządzanie Sobą na Zielonej Ścieżce. Dyrektor szkoły z Pasją” (wyd. Flashpoint, 2015) i „POKOLENIE Y” (wyd. Flashpoint, 2016).

DR N. MED. IZABELA JĄDEREK
Psycholog, psychoterapeutka, specjalistka psychoseksuolog.
Ukończyła całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie integracyjnym w Instytucie Psychologii Zdrowia jak również zaawansowane szkolenie w nurcie Intensywnej Krótkoterminowej Terapii Dynamicznej (Core Training ISTDP), prowadzone pod superwizją Jona Fredricksona. Jest absolwentką podyplomowych studiów z seksuologii klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Ścieżka rozwoju i wieloletniej nauki doprowadziła ją do uzyskania:
stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauki medyczne
• certyfikatu seksuologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego
tytułu specjalistki psychoseksuologa
certyfikatu psychoseksuologa (ECPS) Europejskiej Federacji Seksuologicznej i Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.
• certyfikatu doradcy w zakresie HIV/AIDS Krajowego Centrum ds. AIDS, Agendy Ministra Zdrowia
• certyfikatu w zakresie prowadzenia zajęć z edukacji seksualnej
• międzynarodowego certyfikatu nauczycielskiego mindfulness, programu MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction, programu redukcji stresu) oraz współczucia, programu MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living).
certyfikatu psychoterapeuty ISTDP
Współpracuje z organizacjami pozarządowymi – Fundacją Promocji Zdrowia Seksualnego, Stowarzyszeniem Akceptacja, Fundacją Edukacji Społecznej, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacją Trans-Fuzja, udzielając wsparcia, prowadząc warsztaty, szkolenia, a także badania naukowe. Jako psycholożka współpracuje ze Szpitalem Bielańskim w Warszawie, a jako wykładowczyni w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Jest autorką i współautorką badań i artykułów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz dwóch książek: „Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania” oraz „Seksolatki – jak rozmawiać z młodzieżą o seksie”. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

DR KATARZYNA NOWAK
Doktor psychologii, psychoterapeuta, adiunkt w Katedrze Psychologii, na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Radomskiego, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Ukończyła 4-letnie szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej w Instytucie Analizy Grupowej IGA Rasztów w Warszawie, Podyplomowe Studium Promocji Zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Psychologię transportu na Uniwersytecie Warszawskim, liczne kursy, m.in. z zakresu mediacji, terapii rodziny i pary, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu, intensywnej krótkoterminowej terapii psychodynamicznej ISTDP i in.
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy psychologicznej, naukowej i szkoleniowej. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną, podlega superwizji.
Współpracuje z wieloma instytucjami, m.in. Ośrodkiem Terapeutyczno-Szkoleniowym w Lublinie, Stowarzyszeniem Nowe Perspektywy w Radomiu, GOPS w powiecie radomskim. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przeprowadza interwencje kryzysowe w lokalnych przedsiębiorstwach.

Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych z zakresu problemów klinicznych młodzieży i dorosłych, książki Jakość życia osób chorych psychicznie, współautorka monografii Edukacja dziecka i rodziny w epoce technologii informacyjnej oraz Krajowego Standardu Kwalifikacji Zawodowych dla zawodu psychoterapeuty i terapeuty zawodowego.


Zachęcamy do rejestracji na konferencję
Formularz zgłoszeniowy – do pobrania TUTAJ
Zgłoszenia udziału
w Konferencji można wykonać: wysyłając wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy na adres: konferencja@edukacja.radom.pl
Regulamin konferencji do pobrania – do pobrania TUTAJ
Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania pod nr telefonu.: 600 409 950

Czekamy na Państwa!
Halina Cieślak i Beata Remjasz

wraz z Zespołem CKD „EDUKACJA”